Materiály

Používáme materiály, které mají široké uplatnění v celé řadě aplikací, máme s nimi dobré zkušenosti a zákazníci je dlouhodobě používají.

Používané materiály

Podívejte se na nabízené stavební materiály, ze kterých tiskneme a jejich technické parametry. Vyberte si materiál, který nejlépe odpovídá vašim potřebám.

Plastový prášek
Filament
Vypalitelný model
PA 11
PA 12
PA 12 GB
TPU BASF
TPU 90A
ASA
ABS-ESD7
Kimya PC-FR
ULTEM™ 9085
PMMA
3D tištěná krytka objektivu
HP 3D High Reusability PA 11

Materiál pro pružné a kvalitní díly s optimálními mechanickými vlastnostmi. Vyvinutý pro tisk funkčních prototypů i finálních součástek. Vysoká pružnost a odolnost vůči nárazu – ideální na protézy, vložky do bot, sportovní potřeby, přezky, pružné panty apod.

3D tištěná konstrukce křídla
HP 3D High Reusability PA 12

Pro tisk pevných dílů s optimálními technickými vlastnostmi. Vysoká chemická odolnost vůči olejům, tukům, alifatickým uhlovodíkům a zásadám. Ideální pro výrobu krytů, pouzder, odolných či vodotěsných dílů. Biokompatibilní – splňuje kritéria testů USP třídy I–IV pro styk s neporušenou kůží.

Vytištěný šnekový převod
HP 3D High Reusability PA 12 Glass Beads

Termoplast s 40% příměsí skla nabízí vysokou mechanickou odolnost a pevnost. Určený pro funkční díly, které vyžadují vysokou tuhost jako jsou pouzdra, kryty nebo upínače. Vhodný je také pro výrobu nástrojů a přípravků pro montáž a výrobu.

Pružná voštinová struktura vytištěná z materiálu TPU BASF
BASF Ultrasint® TPU01

Víceúčelový termoplastický elastomer od firmy BASF speciálně vyvinutý pro tisk na technologii HP Jet Fusion 5200 s velmi vysokou elasticitou, absorpcí nárazu a mechanickou odolností. Určený pro pružné díly jako jsou těsnící elementy, tlumící vrstvy a další pružné díly a komponenty.

Vytištěný pružný husí krk
TPU 90A

Houževnatý elastomer SLS pro pružné výrobky bezpečné pro pokožku. Určený pro výrobu pružných prototypů a funkčních dílů. Příkladem jsou nositelné a měkké prvky jako jsou pásky hodinek, podrážky, ortézy nebo dlahy. Z funkčních dílů pak typicky těsnění, pásy, zátky nebo tlumiče.

Tištěná zásuvka na vnější fasádě
ASA

Materiál ASA je určený pro výrobu UV stabilních dílů s nejlepší estetikou ze všech materiálů pro FDM 3D tiskárny. Ideální pro výrobu dílů pro venkovní infrastrukturu, funkční prototypy a prototypy automobilových dílů a příslušenství.

Vytištěný prvek pro elektroniku
ABS-ESD7

Elektrostaticky disipativní materiál s povrchovým odporem 104 -109 ohmů. Materiál je určený pro výrobu montážních nástrojů a přípravků používaných při výrobě elektroniky a staticky citlivých výrobků. Často se používá pro funkční prototypy pouzder, krytů, housingů a obalů.

Tištěná průchodka pro kabeláž
Kimya PC-FR

Nehořlavý polykarbonát, splňuje evropskou normu pro požární ochranu na železnici EN 45545-2 a stupeň nebezpečí R1-HL3. Zachovává si příznivé vlastnosti standardního polykarbonátu, jako je rozměrová stabilita, vysoký přechod skelného skupenství a vysoká odolnost proti poškození.

Tištěný vzduchovod
ULTEM™ 9085 resin

Materiál s vysokou teplotní a chemickou odolností a nejvyšší pevností v ohybu. Splňuje požadavky FST (plamen, kouř, toxicita) pro interiéry v dopravních prostředcích (vlaky, letadla). Využívá se při výrobě prototypů a finálních dílů pro vlaky, autobusy a letadla.

Tištěný model z PMMA a kovový odlitek
PMMA (polymethylmethakrylát)

Práškové plexisklo je určeno pro 3D tisk vypalitelných modelů. Vyznačuje se vynikajícími vlastnostmi při vypalování s minimálním objemem zbytkového popela.

Online nacenění výroby

Máte vlastní 3D model a chcete zjistit cenu výroby? Pro tisk na technologii HP MJF jsme připravili online nástroj pro ověření ceny a objednání výroby.