3D protéza
21
popis technologie

3D tisk ve zdravotnictví

3D tisk se v lékařství využívá již hodně dlouho. Nejsou to jenom edukační a prezentační pomůcky. Často se využívá také v diagnostice, předoperačních nebo operačních pomůckách či kyčelních a lebečních implantátech. V dentální medicíně se používá kovový 3D tisk pro tvorbu zubních implantátů a polymerní 3D tisk pro nápravu některých ortodontických vad. Své první úspěchy zaznamenal i 3D tisk lidských tkání, byť zatím spíše v experimentální rovině. Největší rozsah aplikací a využití má aditivní výroba především v oblasti zdravotnických pomůcek.
Frýdeckomístecká společnost ING Corporation je průkopníkem ve vývoji a výrobě zakázkových ortetických a protetických zdravotnických pomůcek z polyamidů. Ve Vědecko-technologickém parku v Ostravě vyvíjí na 3D tiskárně HP Jet Fusion unikátní kraniální ortézy, které pomáhají správnému vývoji dětských hlaviček. Partnerská společnost Invent Medical pokračuje ve vývoji a výrobě dalších zdravotnických pomůcek jako jsou například vložky do bot nebo ochranné obličejové masky.
Pražská společnost Art4Leg vytváří designové kryty protéz s anatomickým tvarem lidské končetiny, které jsou přizpůsobené na míru zákazníkovi. Využívá se nejen aditivní technologie HP Jet Fusion, ale také 3D skenování při designu a customizaci nového krytu. Design krytu může být čistý, vzorovaný, perforovaný nebo organických tvarů inspirovaných přírodou. Vystihuje tak charakter a životní styl osobnosti, pro kterou byl navržen.
Vyzkoušejte si kvalitu, přesnost a houževnatost materiálů z 3D tiskárny HP Jet Fusion, které splňují základní požadavky na výrobu zdravotnických pomůcek a jiných aplikací.
Více o technologii

Nabízíme vám

Chci si vyzkoušet 3D tisk

Připravte si detaily (fotky, výkresy apod.) a proberte svoje potřeby s naší technickou podporou.

Chci ověřit cenu

Zajímala by vás možnost vlastního profesionálního zařízení?

Kontaktujte hlavního dodavatele HP fusion

Přejít na web 3DEES
22
Nabízíme vám

Napište nám

Zvolit

Kontakt

Sídlo a fakturační adresa:
Paarts Additive, s.r.o.
Mostárenská 1140/48, 703 00 Ostrava
IČ: 08764417, DIČ: CZ08764417 

Referenční pracoviště 3D digitální výroby:
Paarts Additive, s.r.o.
Mostárenská 1140/48
703 00 Ostrava

23
Kontakt