21
popis technologie

3D tisk ve školách

Podle průzkumu společnosti Y Soft plánuje 77 procent českých škol rozšiřovat využití 3D tisku při výuce. Předměty vytištěné na 3D tiskárně slouží jako názorné učební pomůcky, kdy se žáci a studenti dostanou od obrázků v učebnicích ke skutečným modelům, které si mohou osahat a lépe tak vnímat učivo. Umožní jim také pochopit obtížné fyzikální a jiné jevy, které si lze jinak hůře představit.

Žáci mohou iniciovat samostatné studijní modelářské projekty s komponenty vyrobenými na 3D tiskárně jako např. dálkově ovládané drony, formule nebo roboti. Fakt, že si mladí lidé mohou něco sami vytisknout, ohmatat, upravit, přemodelovat a znovu rychle vytisknout je velmi motivační pro jejich další osobnostní rozvoj. 

Řada základních a středních škol si pořídila stolní 3D tiskárny, které jsou především v technických oborech pevnou součástí výuky. Napomáhá tomu jejich cenová dostupnost a relativně jednoduchá obsluha.  

Na některých školách však nemají pedagoga, který by se 3D tiskem aktivně zabýval, nebo neplánují pořizovat 3D tiskárnu, protože by ji plně nevyužili. Přesto by rádi občas nechali vyrobit nějaké učební pomůcky. V takovém případě se nabízí využití 3D tisku na zakázku.

Internet je plný 3D modelů pro výuku na školách a není nic jednoduššího, než  je nahrát do online nástroje na našem webu, jednoduše objednat a nechat doručit do školy. Výhodou je především využití průmyslových technologií 3D tisku s možností plnobarevných, mechanicky a chemicky odolných předmětů.

Více o vhodné technologii pro 3D tisk na zakázku

Nabízíme vám

Chci si vyzkoušet 3D tisk

Připravte si detaily (fotky, výkresy apod.) a proberte svoje potřeby s naší technickou podporou.

Chci ověřit cenu

Zajímala by vás možnost vlastního profesionálního zařízení?

Kontaktujte hlavního dodavatele HP fusion

Přejít na web 3DEES
22
Nabízíme vám

Napište nám

Zvolit

Kontakt

Sídlo a fakturační adresa:
Paarts Additive, s.r.o.
Mostárenská 1140/48, 703 00 Ostrava
IČ: 08764417, DIČ: CZ08764417 

Referenční pracoviště 3D digitální výroby:
Paarts Additive, s.r.o.
Mostárenská 1140/48
703 00 Ostrava

23
Kontakt